(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Декретна відпустка для чоловіків в Україні

18 кві 2021

Президент України підписав законопроект №3692 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері і батька на догляд за дитиною», яким буде внесено зміни до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки».

Декретна відпустка для чоловіків в Україні

Зміни полягають у доповненні текстів зазначених нормативно-правових актів новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця. 

Цей вид відпустки може бути наданий:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабусі, дідусю або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Крім того, цей законопроект урівнює права обох батьків на відпустку за догляду за дитиною до трьох років, закріплює право на додаткову відпустку батькам, які мають дітей віком до 14 років або повнолітню дитину з інвалідністю, з можливістю встановлення скороченого робочого часу.

У більшості країн Європи існує відпустка для чоловіків для виховання дитини і значна частина чоловіків нею користуються. Такі відпустки надаються чоловікам у Німеччині, Швеції, Франції, Іспанії, Великобританії, Японії, Південній Кореї та інших країнах. Термін таких відпусток варіюється від 2-х тижнів до 1 року. 

Цей крок є важливим в наближенні України до стандартів розвинених країн світу та боротьбі зі стереотипним ставленням вітчизняного суспільства до гендерних ролей у вихованні дитини.

Всі матеріали
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!