(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Правосуддя на боці підприємців

27 тра 2021

В кінці квітня 2021 року розглядаючи окремі позови підприємців, Окружний адміністративний суд Києва ухвалив вважати протиправною постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» № 823 від 21 серпня 2019 року. Згідно з урядовим документом, протягом практично двох останніх років інспектори праці могли здійснювати цілий комплекс різних перевірок фірм і були наділені дуже широкими повноваженнями.

Правосуддя на боці підприємців

Так, підставою для такої перевірки могла стати будь-яка інформація за результатами громадського контролю або запиту народного депутата. Формально, такі перевірки повинні були проводитися з метою реагування на порушення трудового законодавства керівниками різних компаній і підприємств, як, наприклад, найм працівника без офіційного працевлаштування, оформлення на неповний робочий день без документації.           
   
Однак перевірки інспекторами перетворилися на справжній кошмар для бізнесу. Часто інспекції не мали навіть відношення до трудового законодавства. Говорячи про дію Постанови № 823, експерт зазначає, що інспектори праці «кошмарили» бізнес в повному сенсі цього слова: блокувалася робота, посадових осіб і найманих працівників залякували, підприємці масово скаржилися в різні галузеві організації на діяльність Держпраці.

   
У нинішньому рішенні суду йдеться, що такою постановою Кабмін протиправно розширив повноваження перевіряючих. З цим, природно, згодні і самі підприємці, які зауважують, що «все повинно підкорятися в Україні законам прямої дії, а не цілої низки різних постанов, як це було протягом останніх двох років», та вважають дане рішення суду великою перемогою.

Всі матеріали
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!