(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Трудові права жінок – сучасні тенденції

13 кві 2021

Мінекономіки взялось за реформування Кодексу законів про працю в тій частині, що стосується прав і гарантій працюючих жінок, в тому числі тих, що мають дітей. Зокрема, пропонується розширити коло робіт, у яких такі жінки можуть бути задіяні роботодавцем

Трудові права жінок – сучасні тенденції

Фахівцями Мінекономіки було розроблено проект Закону України, який вносить зміни до законодавчих актів, що стосуються трудових відносин, щодо удосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників. Зокрема жінок, в тому числі тих, що мають дітей та здійснюють їх вигодовування до досягнення півторарічного віку.

Проектом закону передбачається заборона вимагати від особи при укладанні трудового договору відомостей про вагітність, пологи, вигодовування дитини.


Разом з цим така заборона не поширюватиметься на жінок, які виконуватимуть важкі роботи та роботи зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також підземні роботи, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню). І ось тут починається найцікавіше. Адже законопроектом прибираються «невиправдано жорсткі для ХXI сторіччя» заборони для праці жінок загалом на важких роботах, на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також підземні роботи. Але, заборона на підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені норми для жінок, залишається в силі.

Також,
Проект закону містить пункт щодо зняття заборони в загальних статтях КЗпП (ст. 55 та ст. 63) на залучення до роботи у нічний час та надурочних робіт певних груп працівників (в тому числі і вагітних жінок та жінок, що мають дітей віком до 3 років та від 3 до 14), однак передбачається, що така заборона може бути передбачена як законодавством, так і колективним договором або угодою сторін. Переглянуть підхід і до тривалості відпустки по вагітності та пологам. 

Зміни до статті 20 Закону про відпустки передбачають, що допологова частина відпустки (70 календарних днів) у зв’язку з вагітністю та пологами продовжується на кількість календарних днів, що дорівнює періоду між передбачуваною у медичному висновку та фактичною датою пологів, без зменшення післяпологової частини (56 календарних днів) цієї відпустки. Тобто, фактична тривалість такої відпустки буде гнучкою і залежатиме від фактичної дати пологів.

Додатково пропонується переглянути умови заборони звільнення працівника під час декретної відпустки або лікарняного з ініціативи роботодавця. За проектом заборона буде поширюватись лише на звільнення з підстав передбачених п. 1 (крім ліквідації підприємства), 2, 6, 11 ч. 1 ст. 40 КЗпП.

Всі матеріали
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!