(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

В Україні збільшиться мінімальний розмір аліментів

14 лют 2022

Передбачено, що сукупний розмір аліментів, який підлягає стягненню на дитину, має бути необхідним та достатнім для забезпечення її гармонійного розвитку і не може бути меншим 50% прожиткового мінімуму.

В Україні збільшиться мінімальний розмір аліментів

Як відомо, на минулому тижні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо збільшення мінімального розміру аліментів, що стягуються на дитину з інших членів сім’ї та родичів) (№ 3881). За це рішення проголосували 299 народних депутатів із 321-го, зареєстрованого в сесійній залі. Законом встановлюється, що якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, в якій вона виховується, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що сімейне законодавство передбачає додаткові (субсидіарні) аліментні зобов’язання, які виникають у разі неможливості одержання аліментів від осіб, які зобов’язані їх сплачувати в першу чергу, тобто від батьків. Даний обов’язок з утримання покладається на інших членів сім’ї та родичів. Так, законодавчо закріплюється мінімальний розмір аліментів, що підлягає стягненню на дитину з інших членів сім’ї та родичів, у розмірі не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім положень, де йдеться про ухилення від сплати податків, неможливість утримувати дитину чи невідоме місце перебування батьків, вони набирають чинності з 1 січня 2022 року.

А мы нагадуємо, що спори із призначенням аліментів, захист батьківських прав, визнання батьківства – всі ці послуги можливо отримати у наших фахівців в Адвокатському об’єднанні «Spravar»

Всі матеріали
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!