(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Введено відповідальність за перевантаження транспортних засобів

20 сер 2021

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю» № 1582-ІХ (проект Закону № 3743), який 29 червня поточного року був прийнятий Верховною Радою України.

Введено відповідальність за перевантаження транспортних засобів

Закон націлений на запобігання руйнування автомобільних доріг, покращення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП, збереження життя та здоров'я людей, а також залучення інвестиційних коштів, спрямованих на розвиток транспортної інфраструктури відповідно до європейських стандартів.

Закон запроваджує адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі. У разі такої фіксації, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі про адміністративне правопорушення виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Копії постанови та матеріали справи надсилаються особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом трьох днів з дня винесення такої постанови.

Суб’єктом даного правопорушення є фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу – належний користувач транспортного засобу. У випадку, якщо в ЄДР відсутні відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, відповідальність несе особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Також документ запроваджує штрафи для водіїв транспортних засобів за невиконання вимог про зупинку від Укртрансбезпеки, внесення недостовірних відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документу на вантаж.

Але ключовим нововведенням вказаного законопроекту є значне підвищення штрафних санкцій, серед яких:

  1. Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн;
  2. Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від відсотка перевантаження:
  • до 2 % включно у розмірі 1700 грн;
  • від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;
  • від 5% до 10% у розмірі 8500 грн; (залишені без змін)
  • від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)
  • від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;
  • понад 30% у розмірі 51 тис. грн.
  1. Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі51 тис. грн.
  2. Штраф для посадових осіб суб'єктів господарювання, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов'язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

Закон має набути чинності з дня, наступного за днем його опублікування, але не раніше 01.10.2021. (день набрання чинності Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю").

Всі матеріали
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!