(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Закон про банкрутство. Адвокат з банкрутства

20 гру 2021

Вміле використання правових інститутів, включених до закону про банкрутство, дозволить здійснювати закриття та ліквідацію активів бізнесу при мінімізації ризику особистої відповідальності за боргами підприємства.

Закон про банкрутство. Адвокат з банкрутства

Закон про банкрутство. Адвокат з банкрутства

Вміле використання правових інститутів, включених до закону про банкрутство, дозволить здійснювати закриття та ліквідацію активів бізнесу при мінімізації ризику особистої відповідальності за боргами підприємства. У деяких випадках подання заяви про банкрутство необхідне, щоб позбавити вас від минулих боргів, які докучали вашим кредиторам, у цьому випадку вам допоможе адвокат з банкрутства.

У сфері законодавства про банкрутство юридична компанія Spravar надає такі послуги:

Для боржників:

 • юридичні та бухгалтерські консультації та аналіз підстав та допустимості банкрутства, у разі підприємців, перевірка дати встановленого законом обов'язку подати заяву про банкрутство;
 • комплексний правовий та податковий аналіз положення боржника на предмет можливості банкрутства, у тому числі забезпечення безпеки та захисту приватної власності боржника від виконання зобов'язань, пов'язаних із здійснюваною підприємницькою діяльністю, у тому числі податкових зобов'язань, підготовка заяви про банкрутство підприємця та банкрутство споживача;
 • юридичне обслуговування і представництвон на всіх чи окремих стадіях основного провадження у справі про банкрутство, тобто провадження за заявою про визнання банкрутом, забезпечувального провадження;
 • засоби правового захисту у процедурі банкрутства (заперечення, скарги);
 • послуги адвоката з банкрутства – юриста з реструктуризації з багаторічним досвідом роботи у ролі процесуальних органів;
 • консультування з продажу у банкрутстві – підготовка заяви про затвердження умов продажу попередньо розфасованого підприємства боржника.

Для кредиторів:

 • консультації щодо ефективного стягнення заборгованості;
 • складання заяви про банкрутство боржника;
 • юридичний супровід кредитора (фізичної чи юридичної особи) на всіх етапах процедури реструктуризації боржника;
 • підготовка, розробка та подання повідомлень про претензії від імені Клієнта;
 • представництво у провадженні у справі, в т.ч. у частині заперечення проти визнання позову чи відмови у визнанні позову;
 • повідомлення заперечень щодо плану поділу;
 • участь у зборах кредиторів та раді кредиторів.

На першому етапі досліджуються банкрутна здатність боржника, підстави оголошення банкрутства та вид провадження у справі. Другий етап стосується власне процедури банкрутства. Навіть на досудовій стадії може виявитися, що підстави для банкрутства боржника не матеріалізувалися, але для стабілізації фінансового стану компанії необхідно провести процедуру списання боргу, яка могла б мати місце в інших судових розглядах з реструктуризації.

 Здатність до банкрутства

Здатність до банкрутства поширюється як у самозайнятих, і на непрофесійних боржників (споживачів). Умовою оголошення банкрутства є неплатоспроможність.

Відповідно до положень закону про банкрутство передбачається, що боржник втратив здатність виконувати належні йому грошові зобов'язання у встановлений термін. Ще одним приводом для оголошення банкрутства є стан, у якому вартість зобов'язань перевищує активи боржника терміном, що перевищує 24 місяці. Що стосується неплатоспроможності боржника немає значення, на якій підставі виникає несплачена дебіторська заборгованість та інша дебіторська заборгованість. Це може бути дебіторська заборгованість перед приватними кредиторами, наприклад банками, а також перед державними кредиторами, такими як податкова інспекція або установи соціального страхування.

Процедура банкрутства

Процедура банкрутства залишається актуальною як для боржника, так кредитора. Підприємець-боржник повинен пам'ятати, що він зобов'язаний подати заяву про банкрутство у разі стану неплатоспроможності. Неналежне виконання зобов'язання може призвести до того, що в майбутньому боржник нестиме відповідальність за боргами приватною власністю.

Порушення справи про банкрутство фізичної особи, яка не здійснює підприємницьку діяльність, є не обов'язком, а правом. Однак у деяких ситуаціях для боржників-споживачів єдиним способом звільнитися від кредиторів є лише оголошення споживача банкрутом. З погляду інтересів кредитора конкурсне виробництво має призвести до повного задоволення вимог, але водночас – якщо дозволяють раціональні міркування – до виходу з чинного підприємства боржника. Вищезгадане регулювання виражено, зокрема, й у праві кредитора подати заяву про визнання боржника банкрутом, а також звернутися з позовом до судді-уповноваженого та продовжити участь у розподілі майна боржника.

Закони про банкрутство розвиваються, щоб адаптуватися до існуючих економічних реалій. Однією з актуальних завдань є забезпечення безперервності діяльності підприємства, зокрема збереження існуючих робочих місць.

Захист активів від майбутніх кредиторів

Займатися бізнесом завжди є ризикованим. Усі це знають. Проте не всі знають, як ефективно боротися з ризиком, зокрема, пов'язаним із фінансовими проблемами, ненадійними контрагентами чи адміністративним беззаконням. Примара неплатоспроможності та втрати майна загрожує більшою чи меншою мірою кожному підприємцю. Як захистити себе та компанію від втрати майна? Наша юридична компанія виступає за те, щоб діяти за принципом "попереджений - значить озброєний". Профілактичні та захисні заходи до виникнення будь-яких проблем (особливо фінансових) є основою успіху у захисті активів підприємця. Ми надаємо комплексні юридичні консультації щодо диверсифікації бізнес-ризиків щодо захисту майна. Ми також гарантуємо підтримку в ситуації, коли фінансові проблеми та кредитори вже з'явилися – зокрема, шляхом їх подання у судових та виконавчих провадженнях, проведення переговорів із кредиторами, допомоги у реструктуризації чи банкрутстві.

Захист активів часто потребує юридичної реорганізації економічної діяльності. Це дозволяє, з одного боку, уникнути ризику відповідальності особистим майном, з другого боку, відокремити особисте майно від майна підприємства. Засіб правового захисту часто можна знайти у відповідних правових конструкціях, пов'язаних із перетворенням організаційно-правової форми підприємства на іншу організаційно-правову форму або передачею підприємства іншій юридичній особі. Також варто сегментувати різні профілі економічної діяльності, відокремлюючи найбільш ризиковані види діяльності від безпечніших.

Всі матеріали
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!