(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Припинення незаконного стягнення коштів з клієнта

18 тра 2021

До юридичної компанії Spravar звернулась фізична особа в зв’язку зі стягненням з неї коштів на користь банківської установи за виконавчим написом приватного нотаріуса. В інтересах фізичної особи адвокат Spravar звернувся до районного суду з позовом до банківської установи, за участю третіх осіб на боці відповідача, про визнання виконавчого напису приватного нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.

Припинення незаконного стягнення коштів з клієнта

Адвокатом компанії фахово здійснено захист інтересів клієнта в районному суді, в зв’язку з чим районним судом прийнято рішення на користь клієнта Spravar, позов задоволений в повному обсязі, виконавчий напис приватного нотаріуса визнано таким, що не підлягає виконанню.

Задовольняючи  позовні вимоги, районним судом зазначено, що приватним нотаріусом не дотримано вимоги ст.ст.88 Закону України «Про нотаріат» та виконавчий напис було вчинено поза межами трирічного строку з дня виникнення права вимоги. Крім того, судом встановлено, що клієнт Spravar не погоджується із нарахованою сумою заборгованості, що виключає безспірність заборгованості. Також, судом зазначено, що в порушення положень ст.1050  Цивільного кодексу України, банківською установою клієнту Spravar були незаконно нараховані проценти, неустойка (штрафи, пеня) на суму заборгованості.

Вказана позиція суду узгоджується з правовими висновками, зробленими Великою Палатою Верховного суду у постанові від 02 липня 2019 року у справі № 916/3006/17.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що нотаріус при вчиненні оспорюваного виконавчого напису не переконався належним чином у безспірності розміру сум, що підлягають стягненню за виконавчим написом, а також строку, у межах якого стягувач має право на звернення з вимогою, чим порушив норми Закону України «Про нотаріат» та Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчого напису нотаріуса, позовні вимоги клієнта Spravar є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Отже, завдяки кваліфікованим діям адвоката компанії  було припинено незаконне стягнення з клієнта Spravar коштів, більш того стягнута за виконавчим написом нотаріуса з клієнта Spravar на користь банківської установи сума підлягає поверненню клієнту в повному обсязі.  

Всі проекти
Останні проекти
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!