(050) 266 70 92
офіс в Харкові
(050) 641 13 24
офіс в Ізюмі
(093) 348 06 45
офіс в Києві
(050) 161 85 55
офіс в Балаклії
Замовити дзвінок

Адвокат АО SPRAVAR Альона Новікова успішно відстояла відповідача по позову про захист честі, гідності і ділової репутації

15 лис 2021

Адвокат АО SPRAVAR Альона Новікова, яка очолює Балаклійське відділення об’єднання нещодавно успішно відстояла відповідача по позову про захист честі, гідності і ділової репутації

Адвокат АО SPRAVAR Альона Новікова успішно відстояла відповідача по позову про захист честі, гідності і ділової репутації

Ч. 1 ст. 3 Конституції України визнає людину, його життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпеку найвищою соціальною цінністю в Україні, а ст. 21 встановлює рівність усіх людей в їх гідності і правах. На розвиток цих положень ст. 28 Конституцій України закріплює право кожного на повагу його гідності і забороняє застосовувати покарання або звернення, що принижує гідність людини. У ст. 68 говориться про обов'язок кожного неухильно дотримуватися Конституції і законів України, не зазіхати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Захист честі, гідності і ділової репутації здійснюється судом шляхом спростування відомостей, що не відповідають дійсності або викладені неправдиво, порочать честь, гідність або ділову репутацію громадянина. Цей порядок грунтується на відповідних положеннях ч. 3 ст. 32 Конституції України, якими передбачається право кожного на спростування недостовірної інформації не лише до нього самого, але і відносно членів його сім'ї. Окрім цього, передбачається право не лише на спростування недостовірних відомостей, але і на вилучення будь-якої інформації.

До Балаклійського віділленя АО SPRAVAR звернулась жителька Балаклеї,сусід якої наніс тяжкі побої її домашній тварині – коту. Жінка намагалась надати огласку цієї події через соціальні мережі, а у відповідь отримала позов від сусіда про захист його репутації і стягнення грошей з жінки.

Позиція адвоката SPRAVAR була такою, що в мережі «Фейсбук» у відповідача немає верифікованої сторінки (підтвердження власної особистості), тому неможливо стверджувати, що саме відповідач здійснила публікацію.

Підтвердження факту розміщення відповідачем та поширення інформації в мережі, позивач зазначає саме роздруківку на паперовому носії зображень, які не надані відповідачу. Відповідач уважає, що без посилань на первинну публікацію в мережі інтернет, роздруківки можуть бути сфальсифіковані, оскільки на даний час їх неможливо перевірити.

Завдяки зусиллям нашого Адвоката Альони Новікової, Балаклійський районний суд Харківської області, розглянувши в місті Балаклія Харківської області цивільну справу за позовом сусіда нашої клієнтки, суд ухвалив повністю відмовити йому в задоволені позову.

Адвокати об’єднання Spravar завжди з усією уважністю ставляться до своїх клієнтів та гідно відстоюють їх позицію.

Всі проекти
З'явилися питання?
Заповніть форму і ми передзвонимо протягом 5 хвилин!